Kapadokya Hill

KAPADOKYA HILL HOTEL & SPA

Kapadokya Balayı PaketleriTürkiye hem yaz turizmi hem de kış turizmi açısından oldukça öneme sahiptir. Dünya üzerinde turizm sektöründe oluşan maddi payın önemli bir kısmını Türkiye ele geçirmiştir. Bunun dışında son zamanlarda yapılan yatırım ve sektörün bilgilendirilmesi sayesinde kültür turizminde de gelişmeler yaşanmıştır.

İnsanların Kültür Turizmine Yönelme Sebebi

İnsanların gerek hava koşulları gerekse klasik tatil koşullarının değişmesi ile tatil anlayışları da değişmiştir. Yazın sıcakların etkisi ile yaşanılacak sağlık sorunları, kışın ise soğuk hava koşulları sebebi ile farklı tatil alternatifleri ortaya çıkmıştır. Bu da kültür turizmidir. Bu tür turizmi oluşturan en önemli yerlerin başında tarihi ve doğal yapılar gelmektedir. Kapadokya turizm merkezi de bunlardan biridir.

Kapadokya

Kapadokya, Türkiye' nin iç anadolu bölgesinde yer alan ve Nevşehir ilinde yer almaktadır. Bu bölgede çeşitli doğa olaylarının etkisi ile oluşmuş yapılar bulunmaktadır. Söz konusu yapılar volkanik kaya ve sert toprak parçalarının rüzgar etkisi ile aşınması sonucu oluşmuştur. Bu yapıların iç kısımları yaz aylarında serin, kış aylarında ise ılık olması sebebi ile ziyaretçiler tarafından oldukça rağbet görmektedir. Ziyaretçilerin bu ilgisi yatırımcılarının ilgisini çekip bölgeye birçok otel ve pansiyon yapılmıştır. Bu otellerde yeni evli çiftlerin kapadokya balayı yapmaları mümkündür.

Kapadokya' da Balayı

Kapadokya turizm kentinin dışında yeni evli çiftler içinde oldukça iyi bir alternatif olarak değerlendirilen kapadokya balayı tur ile de balayı kenti olarak ta anılmaya başlanmıştır. Kapadokya' nın bu şekilde anılmasında doğal yapıların dışında bölgede gerçekleştirilen balon turları da yer almaktadır. Bu turlar sayesinde ziyaretçiler kentin tamamını havadan görme imkanı sağlamaktadır. Manzara dışında yapılan balon turları, Türkiye' de başka bir yerde yapılmaması ve insanların bu deneyimi gerçekleştirmemesi nedeniyle oldukça ilgi çekmektedir.

Kapadokya Balayı Paketleri

Kapadokya' da balayı gerçekleştirmek için gelen çiftler için özel olarak tasarlanmış birçok otel bulunmaktadır. Söz konusu oteller, çiftler için birçok seçenek sunmaktadır. Bölgede bulunan 5 yıldızlı oteller kapadokya balayı paketi 5 adı altında seçenekler sunmaktadır

Kapadokya' da bulunan bu oteller diğer turizm bölgelerdeki otellere göre maddi açıdan oldukça uygundur. Bölgeye gelecek olan evli çiftler otel yetkilileri ile görüşerek yeni evli oldukları ve balayı yapacaklarını belirtmek suretiyle kapadokya balayı paket avantajlarından faydalanabilir. Bu sayede kendilerine özel olarak hazırlanacak odalarda konaklayabilirler.

 

Kapadokya Otelleri

Bölgede bulunan kapadokya balayı otelleri evlilere özel konfor düzeyi yüksek odaları bünyelerinde barındırmaktadır. Söz konusu odalar suit tarzında ve yedi gün yirmidört saat hizmet vermektedir. Bu hizmetler tamamen tüm ücretlere dahil ve müşteri memnuniyeti sağlamak için yapılmaktadır.

Oteller formatları gereği deniz turizmi gerçekleşen bölgedeki oteller ile benzer özellikler taşır. Bu sebeple kapadokya balayı otelleri herşey dahil sistemi ile işletilmektedir. Bu sistemde ziyaretçilerden kullandıkları hizmet için ekstra olarak hiç bir ücret talep edilmemektedir. Bu sayede kullanıcıların ilgisi daha fazla artmaktadır.

Balayı Paket Çeşitleri

Kapadokya' da balayı gerçekleştirmek isteyen ziyaretçiler için sunulan balayı paketleri her geçen yıl farklı olarak uygulanmaktadır. Bunun sebebi artan rekabet ortamında diğer otellerin sağladığı avantajlar sayesinde müşteri kaybetmek istememeleridir.

Kapadokya' da bulunan paketler şu şekildedir; kapadokya balayı paketleri 2016 içerisinde birçok seçenek bulunmaktadır. Bu paket içerisinde sabah, öğle ve akşam olmak üzere üç öğün yemek yer alır. Bunun dışında akşam saat yedi ile on arasında oda ücretsiz oda servisi ve hava alanı transfer ve taşıma işlemleri yer almaktadır.

Diğer bir paket ise; kapadokya balayı paketleri 2015 paketidir. Bu paket içerisinde sabah ve akşam olmak üzere açık büfe yemek hizmetleri ve otel bünyesinde birçok sosyal aktivite yer almaktadır. Bunların dışında tüm masraflar otel tarafından karşılanan balon turları ve ücretsiz transfer hizmeti yer alır.

Son zamanlarda ortaya çıkmış olan ve tüm paketler içerisinde en avantajlı olan kapadokya balayı paketleri 2017 adlı paket ziyaretçilerin en çok tercih ettikleri paketler içinde yer alır. Söz konusu paket içerisinde, ziyaretçilerin hava alanından otele ve diledikleri yere gitmeleri için sağlanan vip serviler yer alır. Balayı çifteleri ve diğer müşterilerine özel olarak hazırlanan animasyonlar, balon turları, kültür turları yer alır. Bunun dışında her şey dahil sistemi de yer almaktadır.

Kapadokya Balayı Tatili Müşteri Memnuniyeti

Bölgede yer alan kapadokya balayı otelleri bünyelerinde konaklaya yeni çiftler gerek sessiz ve sakin olması gerekse otel hizmetlerinin çok fazla olması nedeniyle müşterilerin memnuniyeti en üst düzeydedir. Bunun anlaşılmasında en önemli kıstas ise, söz konusu otellerde her yıl artan müşteri sayılarıdır.

Bunun dışında da, balayına gelen çiftlerin balayı sonrasında sosyal medya hesaplarından memnuniyetlerini herkese açık olarak dile getirmeleri yer alır. Bölgedeki turizm potansiyelinin her geçen gün artması ile doğru orantılı artış gösteren otel sayıları ve buna bağlı olarak azalan konaklama ücretleri müşteriler için bu bölgeyi daha cazip hale getirmektedir. Bu da bölgenin hem maddi hem de manevi açıdan kalkınmasını sağlamaktadır.